עקבו
פודקאסט מלחמות ה-AI

בלוג

מלחמות ה-AI הפודקאסט

הצטרפו לקהילה שלנו! הדרכות ותוכן בחינם!

פודקאסט מלחמות ה-AI | שי זמרחי | בינה מלאכותית מרצה | הרצאות

BLOG

“BloombergGPT: מודל שפה מהפכני ממוקד נתונים פיננסיים עם 50 מיליארד פרמטרים”

BloombergGPT הוא מודל שפה חדש שפותח על ידי בלומברג עם 50 מיליארד פרמטרים, מה שהופך אותו לאחד מודלי השפה הגדולים ביותר הזמינים כיום לשימוש. המודל הוכשר ואומן על מגוון רחב של נתונים פיננסיים כולל מאמרי חדשות, דוחות כספיים ונתוני מדיה חברתית.

אחד היתרונות העיקריים של BloomberGPT הוא היכולת שלו להבין ז ‘רגון פיננסי וטרמינולוגיה כלכלית. המודל הוכשר לזהות ולפרש שפה פיננסית, מה שהופך אותו לשימושי למשימות כמו סיכום דוחות כספיים ומתן המלצות השקעה בהתאמה אישית.

לדברי בלומברג, המודל אינו רק מודל שפה, אלא “מנוע חשיבה קונטקסטואלי”. המשמעות היא שהמודל יכול לא רק להבין שפה אלא גם ליצור קשרים בין פיסות מידע שונות ולספק תובנות המבוססות על קשר זה.

BloombergGPT יכול לשמש למשימות פיננסיות שונות כגון ניתוח שווקים פיננסיים, חיזוי מגמות והפקת המלצות השקעה בהתאמה אישית. המודל יכול לשמש גם כדי לזהות סיכונים פוטנציאליים והזדמנויות בשוק ולספק תובנות לגבי סנטימנט השוק.

אחד המאפיינים הייחודיים של BloombergGPT הוא יכולתו ליצור הסברים לתחזיות שלה. המשמעות היא שהמודל יכול לספק רציונל להמלצותיו, מה שיכול לעזור למשקיעים לקבל החלטות מושכלות יותר.

לבסוף,כרגע לצערנו הרב BloombergGPT אינו זמין לציבור וניתן להשתמש בו רק מי שכבר לקוח של בלומברג. עם זאת, למודל יש פוטנציאל לשדרג את התעשייה הפיננסית על ידי מתן פתרונות מדויקים ויעילים יותר לאתגרים פיננסיים שונים.

מידע נוסף אודות בלומברג GPT – לחצו כאן

הצטרפו לקהילה שלנו! הדרכות ותוכן בחינם!

“BloombergGPT: מודל שפה מהפכני ממוקד נתונים פיננסיים עם 50 מיליארד פרמטרים”

מאמרים נוספים